1,5% dla Natalki

❤️ 1,5 % dla Natalki
❤️ KRS: 0000037904
❤️ Cel szczegółowy: 26318 Banasik Natalia

Jak co roku, zwracam się z gorącą prośbą o odpis 1,5% podatku na leczenie mojej córki Natalki Banasik (na jej subkonto w Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą) oraz o przekazywanie niniejszej prośby swoim przyjaciołom i znajomym.

W ostatnich latach, m.in. dzięki wpłatom z 1% oraz darowiznom, udało się przeprowadzić trzy operacje nóżki i dwa kilkumiesięczne cykle rehabilitacji. Udało się również zapewnić Natalce niezbędne środki opatrunkowe w czasie wydłużania nóżki, a także regularne kontrole, zdjęcia RTG oraz niezbędne sprzęty do rehabilitacji domowej, m.in. bieżnię. Całość pochłonęła już około 80.000 zł. Nie byłabym w stanie zapewnić Natalce takiego leczenia, gdyby nie pomoc wielu różnych osób. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że dzięki każdej, nawet najmniejszej kwocie przeznaczonej dla Natalki, miała ona do tej pory zapewnione leczenie i rehabilitację.

Szczerze mówiąc – jeszcze 2-3 lata temu ja również nie przypuszczałam, że jej leczenie to będzie niekończąca się historia – od operacji do operacji, a pomiędzy – rehabilitacja, walka z koślawością stawów, z asymetrią ciała i wieloma innymi komplikacjami pobocznymi, z którymi przyjdzie nam walczyć. Staram się zapewnić jej leczenie i rehabilitację na najlepszym poziomie. O ile w kwestii lekarza (Natalkę prowadzi dr n. med. Milud Shadi, specjalista chirurgii dziecięcej) leczenie przebiega w sposób metodyczny i zaplanowany (choć też nie bez niespodzianek – bo dziecko cały czas rośnie, rozwija się, a wada nasila się w różnych momentach cyklu wzrostu), to kwestia rehabilitacji niesie wiele, zbyt wiele pytań, wątpliwości i niewiadomych – ciągłego poszukiwania najlepszych form ćwiczeń dla dziecka, gdyż wada którą obarczona jest Natalka, należy do tzw. schorzeń rzadkich. Nie każdy fizjoterapeuta i nie każda placówka rehabilitacji dzieci wie, jak postępować z „taką nóżką”. Zdarzało się, że fizjoterapeuci pytali mnie, jakie ćwiczenia mają wykonywać z Natalią lub czy aparat Ilizarowa można zdejmować do ćwiczeń…

Na koniec dodam, że za parę lat Natalkę czeka kolejne wydłużanie kości nóżki. Wraz z rozwojem medycyny, pojawiają się nowe możliwości również i w tej dziedzinie – zewnętrzny aparat Ilizarowa można zastąpić wewnętrznym, śródszpikowym gwoździem Precise. Jest to nowatorska, mniej inwazyjna metoda wydłużania kończyn – oznacza nieporównywalnie większą precyzję, komfort leczenia, brak kilkudziesięciu dziur po drutach, brak aparatu zewnętrznego, nieporównywalnie mniejszy ból i dolegliwości towarzyszące, a także – możliwość względnie normalnego funkcjonowania dziecka w okresie wydłużania. Już wiem, że koszt takiego gwoździa będzie przekraczał kwotę 100.000 zł. Jednak – mając już doświadczenie z ogromem cierpienia, traumy i piętna psychicznego, jakie odcisnęło na nas wydłużanie aparatem Ilizarowa – wiem, że postawię wszystko na głowie, aby tylko moja córka mogła skorzystać z nowatorskiej formy leczenia.

Niestety, tak będzie wyglądało leczenie Natalki aż do ukończenia przez nią fazy rozwojowej, tj. do około 16-17 roku życia.

Każda złotówka będzie dla niej oznaczać możliwość kontynuacji leczenia, a w przerwach pomiędzy operacjami – możliwość zapewnienia jej wielomiesięcznych, zróżnicowanych i kosztownych form rehabilitacji oraz zakup sprzętu i środków ortopedycznych.

———————————————————————————————————————————————————————

Aby przekazać 1,5% podatku dla Natalki, wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym PIT wpisać następujące dane:

W dziale WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

– w polu NUMER KRS: 0000037904

W dziale INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

– w polu CEL SZCZEGÓŁOWY 1,5%: 26318 Banasik Natalia

UWAGA! Można również skorzystać z poniższego linka do darmowego programu do rozliczania podatku dochodowego PITAX (oferującego zarówno rozliczenie za pomocą kreatora, jak i „ręczne” wpisanie danych oraz elektroniczną wysyłkę do odpowiedniego Urzędu Skarbowego) – z już wpisanymi danymi Natalki w odpowiednie rubryki:

https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000037904/?cel=26318+Banasik+Natalia

——————————————————————————————————————————————————————–

Będę ogromnie wdzięczna za przekazanie swoim znajomym prośby dot. 1,5%
Twój 1,5% ma wielką moc! ❤️