Zbiórka na siepomaga na rehabilitację Natalki

Na portalu siepomaga.pl, największym polskim portalu zbiórek charytatywnych, trwa zbiórka dla Natalki z przeznaczeniem na na jej długoletnią i kosztowaną rehabilitację po zabiegu wydłużania kończyny.

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/nozka-natalki

 

Operacyjne wydłużanie kości jest bardzo poważnym zabiegiem, ingerującym w układ kostny, mięśnie, stawy, układ nerwowy i krwionośny. Jest to bardzo bolesne i przykre doświadczenie, które niesie za sobą ogromne ryzyko komplikacji lub niezadowalających rezultatów, a nawet pogorszenia stanu kończyny, Poza główną ideą osteogenezy dystrakcyjnej, która polega na przecięciu kości i powolnym oddalaniem przeciętych części od siebie, kluczową kwestią w powodzeniu tego typu leczenia jest odpowiednia rehabilitacja.

Codzienne odpowiednie ćwiczenia, obciążanie i prostowanie kończyny jest bardzo ważne, zarówno teraz, gdy Natalka ma założony aparat na nogę (obciążanie nogi w naturalny i najbardziej skuteczny sposób powoduje produkowanie przez organizm tzw. regeneratu w tworzącej się kości), jak i później – gdy już zostanie on ściągnięty.

Samo wydłużanie kości – choć najbardziej „spektakularne” – to dopiero fundament do osiągnięcia celu, jakim jest uzyskanie równej, ale przede wszystkim sprawnej lewej nogi. O wiele bardziej bolesna, długotrwała i wymagająca wiele pracy oraz nakładów finansowych jest rehabilitacja i prawidłowy rozwój tkanek miękkich – zachowanie sprawności stawów, przyrost mięśni, skóry, naczyń krwionośnych i nerwowych.

Optymalnym rozwiązaniem, które gwarantuje pełną sprawność wydłużonej kończyny, jest jej ćwiczenie i rehabilitowanie w zasadzie przez całe życie, a minimum do czasu, gdy dziecko przestanie rosnąć. Konsekwencje nieodpowiedniej rehabilitacji mogą o sobie dać znać kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat później w postaci bolesnych przykurczy, nierównomiernego rozłożenia ciężaru ciała i skrzywieniom kręgosłupa czy osteoporozy.

Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie zbiórki na portalu siepomaga. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Każda złotówka zostanie w optymalny sposób wykorzystana na to, aby Natalka mogła cieszyć się normalnym życiem wśród rówieśników.